Kulüpler

Öğrencilerin; sanat, kültür, bilim ve spor alanlarındaki ilgi ve becerilerini keşfetmelerinin, yaşantılarını zenginleştirerek yeni bakış açıları kazanmalarının yanı sıra, ulaşılabilir hedefler için sistemli ve disiplinli çaba göstermeyi öğrenmeleri temel amaçtır. Bu amaç, “okul mutlu bir yuvadır” ve “bireyin bütününü eğitme” olarak
tanımlanan iki temel eğitim değerini öğrencinin günlük yaşamına taşır. Kulüplerimiz, öğrencilerimizin ilgi uygun olarak planlanmış olup; spor, sanat, bilim ve kültür alanlarında farklı seçenekler sunulmaktadır.

 

BİLARDO KULÜBÜ

Tarihi Mısır Kraliçesi Kleopatra’ ya kadar uzanan strateji ve yetenek gerektiren müfredatımızda ders olan bu sporda; gençlerimizin akıl, beceri ve sosyalleşme alanlarında gelişim sağlayan bir spor dalıdır.

SERAMİK KULÜBÜ

Kulübümüzde seramik sanatıyla tanışan öğrenciler, farklı seramik tekniklerini uygulayabilme, çamuru kullanarak birbirinden farklı obje çalışmaları yapma ve işlerini okul içinde ve okul dışında sergileme imkânı bulacaklardır.

FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ

Fotoğrafçılık Kulübü; fotoğrafın tarihçesi, temel fotoğrafçılık bilgileri ve fotoğrafçılığın dalları hakkında teorik bilgileri vermenin yanı sıra öğrencilerin bilgilerini gerek okul içindeki çekimlerde gerekse gezi programlarında aktif bir şekilde kullanmasını sağlayan bir kulüptür.

MÜZİK KULÜBÜ

Müzik yoluyla öğrencilerin kendileriyle ve çevreleriyle olan iletişimlerini geliştirmek için kurulan kulübümüz yıl boyunca okul koroları ve orkestrası ile hazırladıkları çalışmalarını törenlerde ve müzik kulübünün yıl sonu gösterisinde okul öğrencilerine ve velilerine sunar.

ÇEVRE KORUMA VE TEMA KULÜBÜ

Gelecekte daha temiz bir dünya için bilinçli bireyler  yetiştirmek amaçı ile kurulan kulübümüz yıl boyunca kendi çalışmalarını sergilerler.

ROBOTİK KULÜBÜ

Robotik Kulübü’müzde Algoritma, Kodlama, Robotik, 3D Tasarım, 3D Printing Eğitimleri Alır.
Algoritma;bir problemin çözümü için gereken tüm işlemlerin mantıksal olarak sıralı bir şekilde ifade edilmesidir.Bu kavram sadece programlama yada yazılım geliştirmek için değil; günlük hayattaki aktivitelerde ve çeşitli derslerde karşılaşılan sorunları çözmek için kullanılır.
Robotik; bu dersin amacı, Endüstri 4.0 ile dünyada giderek yaygınlaşan robotik kullanımına öğrencileri hazırlamaktır. Eğitimlerimizde Lego, Mindstorms ev3 Eğitim seti kullanılır. Ayrıca Arduino da öğretilir.
3D tasarım; Günümüzde her işin başı tasarımdır. Öğrenciler bu eğitimde tüm nesnelerde kullanılan 3 boyutlu modellemeyi ve ilgili yazılımları öğrenir.

JİMLASTİK KULUBÜ

Jimnastik kulübünün amacı, bedensel faaliyetlerin katkısı ile çocuklarda fiziksel ve ruhsal anlamda olumlu gelişimler sağlamak, öğrencilerin arkadaşları ile işbirliği yaparak müzik eşliğinde jimnastik hareketleri yapabilmelerini ve böylece düzgün bir vücut duruşuna sahip olabilmelerini sağlamaktır.

FUTBOL KULÜBÜ

Kulüp çatısı altında size verdiğimiz bu hizmette çocuklarımız spor yapmakta, yeteneklerini keşfetme ve yeteneklerini geliştirmede fırsat bulacaklardır. Çok eğlenceli ve heyecanlı bir spor olmasının yanı sıra, futbol ayrıca fiziki gelişim göstermekte olan çocuklarımızın gelişimlerine yardımcı olacaktır.

MASA TENİSİ KULÜBÜ

Masa tenisi diğer spor gruplarından farklı olarak daha keyifli ve teorik yönü kuvvetli yapıda bir spor dalıdır. Mücadele ve dikkat gerektiren masa tenisi; çocukların sporla ilgili becerileri arttırırken keyif alabilecekleri bir spor dalıdır.

BASKETBOL KULÜBÜ

Basketbol kulübüne katılan öğrencilerimizin kendi yeteneklerinden haberdar olması ve onları başkalarının yetenekleriyle karşılaştırabilmesine fırsat verilmesi amaçlanmıştır. Grup sporu olan basketbol çocuklarda öz güven, öz denetim, sosyal düşünme becerileri gibi alanları desteklemektedir.

WhatsApp chat