AKADEMİK KADRO

Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.

ataturk

image
FATMA MERT KILIÇ
Fizik Öğretmeni

Merhaba, Ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Fatma Kılıç MERT. Sakarya Üniversitesi Fizik Bölümü mezunuyum. Mezuniyetimin hemen ardından Yakındoğu Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü 1’incilikle bitirdim.

Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesinde Fizik Öğretmeni olarak devam ettiğim kariyer hedeflerim arasında; araştıran, öğrenen, öğreten, sürekli gelişime inanan ve kendini ileriye taşımayı hedefleyen bireyler yetiştirmek vardır.

image
FATMA ATILGAN
Biyoloji Öğretmeni

Merhaba, Ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni Fatma ATILGAN. Lisans eğitimimi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve sonrasında Marmara Üniversitesi’nde tamamladım.

Öğretmenlikteki hedefim; güncel bilimsel çalışmaları sürekli olarak takip ediyor olup, özellikle son yıllarda önemi artan canlı bilimini öğrencilere sevdirmek ve her öğrenciye ulaşarak bilim konusunda farkındalık yaratmaktır.

Kariyerime DORE Eğitim Kurumları’nda ilerliyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu yıl ve bir sonraki eğitim öğretim dönemlerinde akademik başarımıza yenilerini ekleyerek ilerlemeyi temenni ediyorum.

image
ARZU DELAL
Kimya Öğretmeni

Merhaba, Ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Arzu DELAL. Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Kimya Öğretmenliği mezunuyum.

Alanımla ilgili İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi aldım. ‘Propolis ve özellikleri’ ‘İşlenmiş Çayın Kimyasal Bileşimi ve Çayda Bulunan Poliaromatik Hidrokarbonların Analizleri’ ‘Doğal Antioksidantlar ve Etkileri’ ‘C Vitamini Önemi Ve Tayini’ gibi seminerlere katıldım.

Alanım dışında, Bilgisayar, Web tasarımı, Donanım Ve Yazılım eğitimleri aldım. ‘ Bilinçli Aile ve Duyarlı Gençlik’ , Kadının toplumdaki yeri ve önemi’ ‘Bilimsel araştırma yöntemler’ gibi seminerlere katıldım. Mesleğimin dördüncü yılındayım. Akademik başarının yanında, Bilinçli, İyilik ve Dürüstlüğü yaşam felsefesi haline getiren bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir eğitimciyim.

Aynı amaçlar doğrultusunda ilerleyen ve kadrosunu bu temeller üzerinden yola çıkarak oluşturan Doğru Ve Rasyonel Eğitim Kurumlarında görev almak benim için gurur verici.

image
SEDA SERİN
Matematik Öğretmeni

Ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi Matematik öğretmeni Seda SERİN. Akademisyen bir baba ve öğretmen bir anneden aldığım feyz ile severek ve isteyerek girmiş olduğum, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Matematik Öğretmenliği bölümünü başarı ile bitirdim.

Diplomamı birleştirilmiş Yüksek Lisans düzeyinde aldım. Eğitimde Müzik Terapi, Eğitim Psikolojisi, Eğitim Koçluğu, Özel Öğrenme Güçlüğü Eğitimleri ışığında Sancaktepe Fizyoetik Eğitim ve Rehabilitasyon kurumunda unutulmaz bir eğitim döneminde çok özel çocuklarla bağ kurma fırsatı buldum.

Mezun olur olmaz eğitim hayatım boyunca edindiğim bilgi ve donanımlarımı çeşitli kurum ve kuruluşlarda iki yıl boyunca öğrencilerime aktarma mutluluğu yaşadım. Öğrencilerimin üniversite sınavında aldığı üstün başarılar benim için mutluluğumu perçinleyen en büyük hediye olmuştur.

2018 yılında girmiş olduğum Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Analiz Doktora’sına devam etmekteyim. “Matematik eşittir hayat” ilkesi doğrultusunda sevgili öğrencilerim ile bir ekip ruhu oluşturarak ezberden uzak öğretici ve kalıcı matematik eğitimi vermek en büyük hedefimdir.

Başöğretmen Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda Türkiye Cumhuriyet’ine faydalı bireyler yetiştirmek üzere tüm gayretimle çalışacağımı bilmenizi ister, saygılar sunarım.

image
DİLARA BAYRAKTAROĞLU
Matematik Öğretmeni

Merhaba ben Doğru ve Rasyonel Anadolu lisesi matematik öğretmeni DİLARA BAYRAKTAROĞLU. İstanbul Üniversitesi Matematik bölümünü onur öğrencisi olarak bitirdim. Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci-Eğitim Koçu sertifikasına sahibim .

Öncelikle olan amacım öğrencilerimdeki ‘matematik çok zor’ algısını ortadan kaldırmak. Bunun için öncelikle matematiğin hayatımızda ki yerini anlamalarını sağlayıp , derse önem vermelerini sağlıyorum , sonrasında ise konuyu en basitten anlatmaya başlayıp katman katman ilerletiyorum .

Bu zamana kadar öğrencilerimde ki önyargıların hepsi ortadan kalktı, önyargısız matematik öğrenmelerini sağlamaya devam etmek en büyük hedefim bu meslekte. DORE Eğitim Kurumları’nda matematik öğretmeni olarak öğrencilerime matematiği sevdirme yolunda ilerliyorum .

Aldığım eğitimi en iyi şekilde öğrencilerime aktarmak benim için çok değerli ve gurur veric . Hem Öğrenci Koçu hem de Matematik Öğretmeni olarak doğru bir öğrenme – öğretme yolunda ilerliyorum . Başarıya uzak olmadıklarını anlamaları için ben her zaman yanlarında olmaya devam edeceğim .

image
HASAN HÜSEYİN ÖZGÜN
Tarih Öğretmeni

Merhaba, ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Hasan Hüseyin ÖZGÜN.  İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum. Yeditepe Üniversitesi’nde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Yüksek Lisans eğitimi aldım. Ayrıca bir lisans bir de ön lisans olmak üzere iki üniversite diplomasına da sahibim.

2019-2020 TÜBİTAK Liseler Arası Bilim yarışmasına öğrencilerim ile tarih alanında 12 proje ile katılım sağlamıştır. Araştıran, öğrenen, öğreten, sürekli gelişime inanan ve üreten bireyler yetiştirmek adına projeler üretmeye çalışıyorum. Öğrencilerime doğru araştırma, özgün eserler meydana getirme konusunda tecrübeler kazandırmak en büyük amacım.

Tarih bilincine sahip geçmişin tecrübelerinden kazanımlar sağlayan bireyler yetiştiren, öğretmenliğin bir meslek değil sürekli bir öğrenme ve gelişme alanı olduğunun farkındalığı ile öğrencilerime yaklaşmaktayım.

image
BÜŞRA KİRENCİOĞLU
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Merhaba ben Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Büşra KİRENCİOĞLU. Karabük Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümü mezunuyum.

Coğrafi Bilgi Sistemlerinde de eğitimimi tamamlayıp İngilizce ve Arapça dillerinde kendimi geliştirmekteyim. Staj eğitimimi Safranbolu Sağlık Meslek Lisesinde tamamladım. DORE ailesinin bir ferdi olmaktan gurur duyarak çalışmaktayım.

Hedefim dinin bütünleştirici, huzur verici, barış ve hoşgörü sağlayıcı gücünü ortaya çıkarmak. Düşünen, sorgulayan, inancını aklıyla bütünleştiren, üretici, yaratıcı düşüncenin önemini kavrayan öğrenciler yetiştirilmesine hizmet edecek öğretim yöntemleri geliştirmek ve uygulamaktır.

image
MEZİYET MERAN
Coğrafya Öğretmeni

Merhaba, ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi Coğrafya öğretmeni Meziyet MERAN. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Coğrafya bölümü mezunuyum. Lisans süresince “Tekirdağ Şehrinin Afet Kültürü ve Coğrafyası (IBANES-2019)” adlı uluslararası bilimsel çalışmamı tamamladım.

Öğrenimim sürecince “Diksiyon, Beden Dili ve Etkili İletişim”, “Uygulamalı Coğrafi Bilgi Sistemleri” eğitimlerini almış olup, “Trakya Bölgesinde İklim Değişikliği ile Mücadele ve Adaptasyon İçin Kapasite Artırımı Projesi Eğitim Programı (CBCCMA) ”na katıldım.

DORE Eğitim Kurumları’nda ilerlediğim kariyerimdeki hedefim; öğrenmeye istekli, içinde bulunduğumuz zamanın gerektirdiği şekilde analitik düşünmelerini sağlayarak bulunduğu çevreyi sorgulan, doğaya saygı duyan ve değer veren; küresel ölçekte doğal ve beşeri unsurlar dikkate alarak yeni bakış açıları kazandırarak iyi bireyler yetiştirmeyi hedefliyorum.

image
ŞEYMA ERDOĞAN
Felsefe Öğretmeni

Merhaba, ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi Felsefe öğretmeni Şeyma ERDOĞAN. İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümü mezunu olup, kariyer geçmişimde 10 yıllık Anadolu Lisesi öğretmenliği bulunmaktadır. F

elsefe bölümünü yaşamın kendisiyle anlamlandırmak adına İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde ‘’Yaratıcı Drama Eğitmenlik’’ eğitimi aldım. Hayatı anlamlandırmak, düşünen ve üreten bilinçli bireyler yetiştirmek adına panel, açık oturum ve seminerlere aktif katılmakta ve öğrencilerimi yönlendirmekteyim.

Geçtiğimiz yıllarda TÜBİTAK Liseler Arası Bilim Yarışmasına öğrencilerim ile felsefe ve sosyoloji alanında projeler ile katılım sağladım. DORE Eğitim Kurumları’nda ilerlediğim kariyer hedeflerim arasında, hazırladığım öğrencilerimiz ile her yıl felsefe olimpiyatlarına katılım sağlamak ve yeni başarılar elde etmek vardır.

image
İKBAL GÜNDÜZ
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

Merhabalar, Ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi, Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni İkbal Gündüz.

Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlği mezunuyum. Mesleki kariyerimde 13 yılımı geride bıraktım. Bir öğretmenin insanı seven, her insana değer veren, hoşgörü sahibi, diğer insanlarla iyi iletişim kurabilen bireyler yetiştirilmesi gerekir. Bu ve benzer yeterliklerle donanımlı bireyler yetiştirilmesi için bu mesleği tercih ettim.

Bununla beraber hem kendi mesleğimle ilgili olsun hem de kişisel hobi olsun kendimce birkaç çalışmalarım oldu. Sınava hazılık grupları için ders ktabı hazırladım. Çocuk tiyatroları ile ilgili senaryolar yazdım.Edebi metinler ile ilgili tahlil çalışmlarım oldu. Öğrencilerim için 13 yıldır da gitar çalıyorum. Edebyiat dersi ile birlikte öğrenciler, farklı kültür ve dillerden oluşan edebi eserler vasıtasıyla kendi kültürleriyle birlikte diğer kültürleri tanıyarak farklı bakış açıları edinirler.Ana dillerinin edebi mirasına saygı duyarlar,edebiyatın sanatsal yönünü takdir ederek eleştirel okuma becerilerini geliştirirler.

Okuma süreçlerinde özgür,orijinal,eleştirel ve ön yargısız düşünmeyi öğrenirler.Edebi eserlerin anlaşılmasına ve yorumlanmasına yönelik algısal yaklaşımın yanı sıra hayal gücüne saygıyı destekler.

image
AYŞE ÖZLEM DURAN
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

Merhaba, Ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Özlem Duran. İstanbul Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü mezunuyum.

Selçuk Üniversitesi Yaratıcı Drama eğitimi tamamlayıp çalıştığım okullarda tiyatro, ve yaratıcı drama klüplerini bir arada yürütmekteyim. İkinci üniversite olarak Çocuk Gelişimi bölümünü okumaktayım. Başkent Üniversitesi öğrenci Koçluğu sertifika programını başarıya bitirdim. Eğitim teknolojileri bölümünde yüksek lisans yapmaktayım.

Değişen eğitim sistemi dogrultusunda son dönemde 21. yüzyıl öğretmen becerileri, ve öğretim tasarımı eğitimleri aldım. Öğrenmenin ve kendini geliştirmenin sürekli olduğuna inanan bir eğitimci; olarak hedefleri gerçekçi ve yükselen bir ivmeyle olmuştur.

Aynı şekilde öğrencilerimin de iletişim becerileri yüksek, potansiyellerini başarıya dönüştüren, sorun çözme becerisi sahip bireyler olmasınında rehber olmaya özen gösteririm. Dore ailesiyle yollarım kesişmesinde en önemli etken kendimi en iyi ifade edebilememe imkanım olacağına inancımdır.

image
ÖMER GÖKTEKİN
İNGİLİZCE Öğretmeni

Merhaba, ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Ömer GÖKTEKİN. Karabük Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Öğretmenliğin bir meslek değil bir yaşam tarzı olduğu düşüncesindeyim.

Araştıran, öğrenen, öğreten ve sürekli gelişime inanan bireyler yetiştirmek adına öğrencilerimin projeler üretmesine yardımcı olmaktayım. Öğrencilerimin, kendilerini İngiliz dilinde ifade edebilen, analitik düşünebilen ve dünyayı okuyabilen “dünya vatandaşı” hüviyetine sahip olması mesleğimdeki nihai hedefimdir.

image
BERNA KALAŞ
ALMANCA Öğretmeni

Merhaba, ben Doğru Ve Rasyonel Anadolu Lisesi Almanca öğretmeni Berna KALAŞ.

Sakarya Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun oldum. Hemen ardından Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurumları’nda staj eğitimimi tamamladım.

Eskişehir’de devlet lisesinde Almanca Öğretmeni olarak görev yapmış olup, kariyerime DORE Eğitim Kurumları’nda devam etmekteyim.

Hedefim, almış olduğum yabancı dil eğitimi ile her geçen gün değişen, gelişen mesleki bilgilerden haberdar olup,  birikim katarak, kendimi yenileyerek, öğrencilerinin gereksinim ve beklentilerini dikkate alan uygun bir eğitimci kariyerine sahip olmak.

image
GÜLBEN SAĞLAM
Fransızca Öğretmeni

Merhaba, ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi Fransızca öğretmeni Gülben SAĞLAM. Adnan Menderes Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum.

Öğrenim hayatımın hemen ardından çeşitli kurum ve kuruluşlarda Diksiyon Eğitmeni ve Eğitim Danışmanı olarak görev aldım. Kariyerime DORE Eğitim Kurumlarında Fransızca öğretmeni olarak devam etmekteyim. Hedefim öğrencilerimize dört dil becerisini kazandırıp, Fransız kültürünü tanıtıp, Fransız diline hakimiyet konusunda yetkin kılmaktır.

image
MELİHA GÜLTEKİN
İNGİLİZCE Öğretmeni

Merhaba, ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Meliha  GÜLTEKİN. Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programından mezun oldum ve 12 yıl boyunca İngilizce öğretmenliği yaptım. Bu sene de tüm bilgi birikimim ve deneyimimle Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesinde mesleğimi keyifle icra etmekteyim.

Alanımı öğrenim hayatım boyunca aldığım çeşitli sertifikalarla destekledim;

  • 10 TEACHING MAJOR MISTAKES with PRACTICAL SOLUTIONS CERTIFICATE
  • TEACHING ENGLISH TO ADULTS & INCREASING STUDENT MOTIVATION and ENGAGEMENT CERTIFICATE
  • GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI
  • ORYANTASYON EĞİTİMİ SERTİFİKASI
  • YETİŞKİN EĞİTİMİNİN TEMELLERİ KATILIM BELGESİ
  • BİLGİSAYAR SERTİFİKASI

Dünya dili olan İngilizceyi tüm ön yargıları kırarak çeşitli öğretim yöntem ve teknikleriyle Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi olarak sınıflarımda uygulamaktayım. Amacım herkesin İngilizceyi içselleştirip, yaparak yaşayarak öğrenmesi. Bu hedef doğrultusunda sınıf içerisinde aşağıdaki teknikleri kullanmaktayım; Communicative Activities, Conversation Practice, Cooperative Learning ,Drama, Games.

image
PELİN DEVELİOĞLU
ÇİNCE Öğretmeni

Merhaba, ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi Çince öğretmeni Pelin DEVELİOĞLU. Okan Üniversitesi Çince mütercim tercümanlık bölümü mezunuyum.

Okulumdan mezun olduğum yıl Konfüçyus Enstitüsü’nden %100 burs kazandım ve Çin’de 1 yıl daha eğitim hayatıma devam ettim. Daha sonra orada öğretmenlik yapmaya başladım böylece Çin serüvenim 3 yıl sürdü.

Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi ailesinde olmaktan mutluluk duyuyorum. Öğrencilerimiz meslek hayatına atıldığı zaman Çince diline hakimiyetleri, onlara çok büyük katkı sağlayacaktır. Bu yüzden Çince öğretirken, onların eğlenmeleri ve bu dili sevmeleri en büyük amacım.

image
TUBA KOÇAL
İSPANYOLCA Öğretmeni

Merhaba, ben Doğru ve Rasyonel Anadolu Lisesi İspanyolca öğretmeni Tuba KOÇAL. İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum.

Çeşitli dil kurumlarında İspanyolca ve İngilizce alanlarında eğitmenlik yaptım. Dilde öğrencilik ve öğretmenlik yıllarımda en çok dikkatimi çeken; dil kadar canlı bir kavramın kağıt üzerinde kalması ve bunun verimsiz sonuçlar olmuştur.

Buradan doğru, derslerimi standart, kağıt üzerinde kalan bilgi yığını olmaktan ve tabii sıkıcı olmaktan çıkarmak adına Oyun ve Drama Uygulamaları, Eğitimde Doğru Bilinen Yanlışlar, Yeni Nesil Öğretmen, Uzaktan Eğitimi Yakınlaştıracak On Öneri, Öğretenden Öğrenene Değişenler gibi çeşitli sertifika eğitim programlarına katıldım.

Derslerimde TPR (total physical response) & TPRS (teaching proficiency through reading and story telling) yaklaşımlarını kullanıyorum. Bu yaklaşımlar öğrencinin kısa süre içerisinde İspanyolca verilen komutları algılayıp bir an önce konuşmayı akıcılaştırmasını amaçlıyor.

İspanyolca bugün 20’yi aşkın ülkede, geniş coğrafyalarda konuşuluyor ve her geçen gün okullarda ikinci yabancı dil olarak eğitimi yaygınlaşıyor.

Amacım; branşı dil olmayan bir öğrenciye bile İspanyolca üzerinden evrensel bir vizyon kazandırmak ve mesleki anlamda İspanyolca bilmenin avantajlarıyla tanıştırmak. DORE Eğitim Kurumları’nda ufkumuzu birlikte genişletmeye sizi davet ediyorum.