İDARİ KADRO

image
image

S. ÇAĞRI AVCU

Şunu iyi biliyoruz ki hepimiz çocuğumuzun iyi bir eğitim almasını, mutlu ve başarılı olmasını isteriz. Bu bilinçle Dore Okullarında, eğitim felsefemiz önce sevgi ve güven sonra ilgi, şefkat ve bilgidir. Bu anlayış çerçevesinde Dore Okulları ailesi olarak, baskıcı ve ödevci anlayıştan uzak; sevgi ve saygıyla oluşturulmuş disiplinli bir eğitim öğretim en büyük hedefimizdir.

Atatürk ilke ve inkılaplarını temel alan bu güzel ortamda öğrenci merkezli bir yaklaşımla beş dil eğitimiyle birlikte ezberden uzak, düşünen, araştıran, soran, inceleyen, öz güveni yüksek, şanlı tarihinden beslenen, yeteneklerinin farkında olan bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Hedefimiz, sahip olduğu tüm değerleri ve tarihini referans alan, çağdaş, yenilikçi ve ileri görüşlü nesiller yetiştiren, toplumsal yükselişimize katkı sağlayacak doğru ve rasyonel eğitime örnek bir okul olmaktır. Bu nadide eğitim kurumunun mensubu olmak benim için en büyük mutluluk kaynağıdır. Bu düşüncelerle bizimle yürüyen tüm eğitim gönüllülerine, bizlere daima güvenen saygıdeğer velilerimize ve sevgili öğrencilerimize aydınlık bir gelecek dilerim.

KURUCU

image
image

SONGÜL KARADOĞAN

Dore Eğitim Kurumları olarak ilk hedefimiz geçmişiyle bağlarını koparmadan yeniliklere açık olan çağdaş, Atatürk ilke ve inkılaplarını kendisine rehber edinen, kendini gerçekleştirmiş bireyler yetiştirmektir. Okulumuz bu misyon için alanında yetkin eğitimcilerle var gücüyle çalışmaya devam etmektedir.

Okulumuz gelişen dünyaya ayak uydurmak, ülkemizde ve dünyada ortaya çıkan tüm yenilik ve bilgileri edinmek için zorunlu olan yabancı dil becerisini gençlerimize beş farklı yabancı dil eğitimi ile sunmaktadır.

Gençlerimizin şu an yaşadıkları sorunlar ve ileride yaşayabilecekleri sorunlar, karşılaşabilecekleri zorluklarla mücadele etme, sahip olmak istedikleri meslek ve hedeflediklerini kariyerlere ulaşmak için yapmaları gerekenlere ilgili rehberlik servisimiz gençlerimizin daima yanındadır. Okulumuz teknolojinin eğitimin ayrılmaz bir parçası olduğu günümüzde eğitimin gerektirdiği tüm teknolojik hizmetleri öğrencilerimize sunmaktadır.

Her yıl yenilenen eğitim kaynaklarımız onların her gün yenilenen bilgilerden geri kalmalarını önlemekte, gerek üniversite gerekse meslek hayatlarında ihtiyaç duyacakları tüm bilgi birikimine sahip olmalarını sağlamaktadır. Gelişim çağlarında uygun ilerletilen eğitim programımızda onların gelişim dönemlerine en uygun sistemler uygulanmaktadır.

Eğitimin sporla destekliyor olmamız hem gençlerimizin kişisel gelişimi için hem de spora destek veren bir bir nesil olmaları ve bu bilinci yarınlara taşımaları adına bizim için oldukça kıymetlidir. Okul yaşamını aile ile bütünleştirmenin eğitim için ne denli önemli olduğunun bilincinde olan okulumuz veli bilgilendirme toplantıları ve görüşmeleri ile bu alanda apayrı bir önem vermektedir. Web sitemizin bir işlevi de elbette ki bu alana hizmet etmektir. Eğitim alanındaki yeniliklerden haberdar olmak için, gerek siz değerli velilerimizin gerekse gençlerimizin bu maratondaki en büyük rehberlerinden biri olmasını temenni ediyorum.

OKUL MÜDÜRÜ

image
image

M. DİLŞAD SARIM

Atatürk’ün “Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra beni izlemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin kılavuzluğunu kabul ederlerse manevi mirasçılarım olurlar.” sözünden yola çıkarak ülkemize ve insanlığa yapılacak en büyük katkının bilimin ışığında, nitelikli eğitimle nitelikli nesiller yetiştirmek olduğuna içtenlikle inanan bir eğitimci olarak görevimi yerine getiriyorum.

Öğrenci, çalışan ve velilerimiz için Dore Okulları ailesi olarak, “nitelikli eğitimde mükemmellik” hedefimizle örtüşen, ayrıcalıklı bir eğitim ekosistemi kurmak için buradayız. Dore Okulları olarak Türkiye’de ve dünyada lider ve vizyon sahibi öğrenciler yetiştirmek için kapılarımızı açtık.

Öğrencilerimizin düşünsel, fiziksel, sosyal ve kültürel düzeyde nitelikli gelişimlerini sağlamak, onlara 21. yüzyıl standartlarında bir yaşam ve öğrenme ortamı sunmak, potansiyellerini doğru bir şekilde değerlendirmek için çalışacağız. Bir eğitim kurumunun en büyük değeri eğitimcileridir. Yüksek hedeflerimize ancak deneyimli bir kadro ile ulaşabiliriz. Bu görüşten yola çıkarak oluşturduğumuz, her biri donanımlı ve alanında tecrübeli eğitim kadromuzla hedeflerimize doğru güvenle yürüdüğümüze inanıyorum.

Akademik başarıyı ve yaşam becerileri başarısını dengeli bir şekilde öğrencilerimize sunmak eğitim felsefemizin temelini oluşturuyor. Bunu başarmak için kendi özgün eğitim modellerimizi oluşturduk. Bilimin ve güncel gelişmelerin ışığında yenilenerek gelişecek olan eğitim modellerimiz, Dore Okullarının temel ayrıcalıklarındandır.

Dore Okulları, akademik anlamda güçlü, beş yabancı dili en iyi şekilde kullanan, özgüveni yüksek, bilimsel düşünen, yaşadığı ortama değer katan, bütüne faydalı bireyler yetiştirmek üzere iki kampüsüyle birlikte hizmet vermektedir. Ve en kısa sürede, ülkemizin öncü eğitim kurumları arasında yerimizi almak için hazırız. Eğitimde Dore dönemi başlıyor.

MÜDÜR BAŞYARDIMCISI

image
image

BERCESTE ŞENOL

MÜDÜR YARDIMCISI