cumhuriyet bayramı kapak

Cumhuriyet Bayramımızı Kutladık

Cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümünü bu yıl Dore Ailesi olarak pandemi sebebiyle online olarak kutladık. Yoğun olarak katılımın olduğu bu yıl ki kutlama Ulu önder Atatürk’e bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Ardından sırasıyla Okul Müdürümüz Songül KARADOĞAN ve Müdür Yardımcımız Merve Dilşad SARIM, Cumhuriyet temalı konuşmasını gerçekleştirdi.

Programımız 12-C Sınıfından öğrencimiz Berithan’nın ‘Akdenize Doğru’ şiiriyle programımız devam etti. Şiir dinletisinin ardından öğretmenlerimizden Hasan Hüseyin ÖZGÜN günün anlam önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Öğretmenimiz Hasan Hüseyin ÖZGÜN’nün yaptığı konuşmadan sonra 12-A Sınıfından Tamer’in ‘Atatürk ve Cumhuriyet’ adlı şiiri okudu.

Programımızı ‘Cumhuriyet Nedir?’ videosunu izleyip ardından katılımcılarımızla birlikte Onuncu Yıl Marşı söyleyerek sonlandırdık.

‘’Cumhuriyetin çocuklarıyız biz!

Cumhuriyetin armağan edilen topraklarında,

Ata’mın emanetçisiyiz biz!

Biz cumhuriyetiz!’’

Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun!

Daha Fazlasını Oku
Girişimcilik Dersi

Duyuru: Girişimcilik Dersi Başlıyor

“Bütün insanlar girişimcidir. Bir işletme kurmaları gerektiği için değil, yaratma arzusu insan DNA’sında kodlandığı için.”

İnsan doğasının bilincinde, bu kıymetli söz ışığında; “Girişimcilik Nedir?”, “Kimler Girişimcidir?”, “Şirket Kurma ve Başlatmanın Temel Noktaları”, “İş Modeli Oluşturma”, “Girişim Yönetimi”, “Projelendirme, Planlama ve Hayata Geçirme” gibi insanın yaratılışında var olan konuları tüm ilgim, bilgim, eğitimim, deneyimim ile sizlere aktarmak için buradayım.

Daha Fazlasını Oku