AKADEMİK FAALİYETLER

DORE Eğitim Kurumları olarak öğrenmenin ulaşılabilir olduğuna inanmakta, öğretmenin modern güncel metotlarla sunulması gerektiğini savunmaktayız. Bu hedefimiz doğrultusunda; birçok öğretim uygulamasını son teknolojik dijital platformlarla zenginleştirip sevgili öğrencilerimize sunmaktayız.

KOÇ ÖĞRETMEN

Koç Öğretmen
Koç Öğretmen

DORE Eğitim Kurumları olarak; öğrencilerimizin akademik gelişimlerini takip etmeleri, ders içi tutum davranış gözlemi yapması adına koç öğretmeni vardır. Öğrencilerimizin akademik, sosyal, duygusal gelişimi koç öğretmen-rehber öğretmen-veli işbirliği içinde koordineli bir şekilde takip edilmektedir.

YABANCI DİL EĞİTİMİ: İNGİLİZCE, ALMANCA, FRANSIZCA, ÇİNCE, İSPANYOLCA

Yabancı Dil Eğitimi
Yabancı Dil Eğitimi

 DORE Eğitim Kurumları olarak yabancı dil eğitimi İngilizce, Almanca ana dil olmak kaydıyla; seçmeli Fransızca, İspanyolca ve Çince dil eğitimi 4+1 sistemiyle verilmektedir.

Hedefimiz; öğrencilerimize 5 dil becerisini kazandırıp, evrensel lisanlara hâkimiyet konusunda yetkin kılmaktır.

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK ÇALIŞMALARIMIZ

Üniversiteye Hazırlık
Üniversiteye Hazırlık

Öğrencilerimizin yükseköğrenime geniş sınavlarında başarılı olabilmesi, performansını maksimum düzeyde kullanabilmesinin; alacağı eğitimden, okulunun hedefe giden yoldaki noktalara bakış açısından geçtiğinin bilincindeyiz.

DORE Eğitim Kurumları olarak, yükseköğrenime geçiş sınavlarına hazırlık çalışmalarını 12.sınıfa bırakmamakta; 9.sınıf itibariyle YKS (TYT-AYT-YDT) sınavına hazırlığı başlatmaktayız. Okulumuz, tüm süreç boyunca akademik kalitesinden ödün vermeden yükseköğrenime geçiş sınavlarına hazırlığı sürdürmektedir.

CHECK-UP DENEME SINAVLARI VE TYT-AYT KAMPLARI

Check Up Deneme Sınavı
Check Up Deneme Sınavı

 Deneme sınavlarımız; soru tarzı, ölçme ve değerlendirme sistemiyle ÖSYM’nin uyguladığı sınavlar ile paralellik göstermekte, özgün ve isabetli sorulardan oluşmaktadır.12.sınıflarımızda her hafta, 11.sınıflarımızda iki haftada bir, 9. ve 10. sınıflarımızda üç haftada bir TYT (Temel Yeterlilik Testi)-AYT (Akademik Yeterlilik Testi) deneme sınavları yapılmaktadır. Öğrencilerimizin akademik gelişimleri koç öğretmen-rehber öğretmen-veli işbirliği içinde koordineli bir şekilde takip edilmektedir. Öğrencilerimizin soru bazlı eksiklikleri belirlenmekte; ihtiyaca yönelik etüt, ek ders yapılmaktadır.

HAFTA İÇİ- HAFTA SONU ETÜTLER

Etütler
Etütler

 Öğrencilerimizin akademik gelişimleri koç öğretmen-rehber öğretmen-veli işbirliği içinde koordineli bir şekilde takip edilmektedir. Öğrencilerimizin soru bazlı eksiklikleri belirlenmekte; ihtiyaca yönelik etüt, ek ders yapılmaktadır.

ÖDEV KONTROL SİSTEMİ

Ödev Kontrol
Ödev Kontrol

 Öğrenmeyi yalnızca derste değil, pekiştirilmesi ve öğrenmenin kalıcı hale gelmesi adına konu bazlı ödevler verilmektedir. Tüm kademelerimizin ödev kontrol sistemleri vardır ve tüm süreç veli ile paylaşılmaktadır. Ödev kontrol sistemimiz koç öğretmen-öğrenci-veli işbirliği içinde koordineli takip edilmektedir.

STEM

STEM
STEM

 STEM eğitimi; başta STEM’in baş harflerinden oluşan Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) gibi farklı disiplinlerin birlikte kullanmasını hedef alır. STEM laboratuvarında yapılan çalışmalar, öğrencilerin grup halinde özgün projeler üretmesini ve projelerini günlük hayatta kullanabilen, üreten bireyler haline gelmelerini hedefler. STEM yaklaşımı ile birlikte öğrenciler; inovasyon yapabilen, problem çözebilen, günlük hayatta sorgulayan bir bakış açısı kazanan bireyler haline gelmektedir.

ÜNİVERSİTE GEZİLERİ

Üniversiteye Hazırlık
Üniversiteye Hazırlık

 Öğrencilerimizin eğitim ve öğretimdeki motivasyonuna katkıda bulunmak, üniversite havasını solumalarına imkân tanıyarak, girecekleri sınava yönelik azim ve kararlılık göstermelerine yardımcı olmak amacıyla sınav grubu öğrencilerimize kariyer planlamalarının takibini yapan rehber öğretmenimiz önderliğinde sık sık üniversite gezileri düzenlemekteyiz.

MESLEK ELEMANI DAVET ETME

Mesleki Eleman Daveti
Mesleki Eleman Daveti

 Öncelik olarak öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri keşfediyor, uygun kariyer planlama programıyla mesleklerine karar veriyoruz. Sonrasında ise öğrencilerimizin zihinlerindeki sorulara cevap olmak, mesleği tüm hatlarıyla tanıtması amacıyla alanlarında uzman meslek elemanlarını okulumuzda ağırlıyoruz.