Anadolu Lisesi

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Öğrenmenin ulaşılabilir, esnek olması ve farklı biçimlerde sunulması gerektiğine inanıyor ve hedef kapsamında birçok öğretim uygulamasını dijital araçlar ve teknolojilerin kullanılmasıyla zenginleştirilip desteklemektedir.

Öğrencilerimizin geleceğe hazırlanması bizlerin en büyük sorumluluğu olup onların eğitim koçluğunu da yapmaktayız.

9/10/11/12 SINIFLAR TYT-AYT KAMPLARI

Dore eğitim kurumlarında 9. Sınıftan itibaren tüm sınıf düzeylerinde TYT ve AYT başarısını arttırıcı çalışmalar yapılır. Bir öğrencinin başarılı bir TYT ve AYT hazırlık süreci geçirebilmesi ve performansını maksimum düzeyde kullanabilmesinin temellerinin okulda atıldığının bilincindeyiz. Okulda sağlam bir temel oluşturmadan, sadece dışarıdan alınacak desteklerle çok yüksek bir TYT ve AYT başarısı elde edilemez. Bu nedenle okulumuzda akademik öğretim kalitesinden ödün vermeden TYT ve AYT çalışmaları sürdürülür.

İNGİLİZCE-ALMANCA-FRANSIZCA-ÇİNCE

İngilizce, almanca ana dil olmak üzere seçmeli Fransızca ve Çince dil eğitimi de 3+1 sistemiyle okulumuzda verilmektedir.

ÖĞRENCİLERİMİZ  İNGİLİZCE, ALMANCA OLMAK ÜZERE 2 YABANCI DİL EĞİTİMİNİN  YANINDA 3. BİR YABANCI DİL  OLARAK  FRANSIZCA VEYA ÇİNCEYİ  DE  ÖĞRENEBİLME  OLANAĞINI DA OKULUMUZDA  BULABİLMEKTEDİRLER

HAFTAİÇİ- HAFTA SONU ETÜTLER

3+1 sistemi ile yapılan denemelerde öğrencilerimizin kavramsal ders eksikleri belirlenip takviyeleri yapılmaktadır.

ÖDEV KONTROL SİSTEMİ

Dersi sadece derste değil genel tekrarı ile pekiştirilmesi amaçlı öğrencinin okul dışındaki zamanında da yapması için ödev mekanizmasını çalıştırmaktayız.

WhatsApp chat