“Bütün insanlar girişimcidir. Bir işletme kurmaları gerektiği için değil, yaratma arzusu insan DNA’sında kodlandığı için.”

İnsan doğasının bilincinde, bu kıymetli söz ışığında; “Girişimcilik Nedir?”, “Kimler Girişimcidir?”, “Şirket Kurma ve Başlatmanın Temel Noktaları”, “İş Modeli Oluşturma”, “Girişim Yönetimi”, “Projelendirme, Planlama ve Hayata Geçirme” gibi insanın yaratılışında var olan konuları tüm ilgim, bilgim, eğitimim, deneyimim ile sizlere aktarmak için buradayım.

Girişimcilik eğitimi; farklı sosyoekonomik sınıfa mensup öğrencilerimize, tablonun görünen kısmının dışında düşünmeyi öğretmek ve henüz farkında olmadığı yeteneklerini ve güçlü yanlarını ortaya çıkarmayı hedeflemektedir. Tüm bunların yanında fırsat yaratmak konusunda çocukları diğerlerinden bir adım öne taşıyan girişimcilik, sosyal eşitliğe duyarlı bireyler yetiştirmeyi de garantilerken aynı zamanda öğrencilere hayat boyu yanlarında taşıyacakları güçlü bir özgüvenin temellerini atmalarında da yardımcı olmaktadır.

“ ‘Dünyayı değiştirebilecek insan tipi budur, ve sen değiştiremezsin’ diyebilecek bir komite yok. Bunu herhangi birinin başarabileceğini fark etmek ilk adım. Bir sonraki adımsa, onu nasıl başarabileceğinizi çözmek.” – Adora Svitak

M. Dilşad Sarım
Müdür Başyardımcısı